Меню

В українському Інституті національної пам’яті заперечили слова Рівліна про участь ОУН в Голокості

У відомстві висловили жаль, через відповідні слова президента Ізраїлю.

Голова Інституту національної пам’яті Володимир Вятрович заперечив участь ОУН у Голокості, про що нагадав у своїй промові у Верховній Раді України президент Ізраїлю Реувен Рівлін.

"На жаль президент Ізраїля у своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН в Голокості. Вшанування жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирали пам'ять про них", - заявив Вятрович.

Нагадаємо, раніше сьогодні, президент Ізраїлю Реувен Рівлін нагадав про участь українців, а зокрема ОУН у Голокості. "Близько 1,5 млн євреїв було вбито на території сучасної України під час Другої світової війни у Бабиному Яру і багатьох інших місцях. Їх розстрілювали в лісах біля ярів і ровів, зіштовхували в братські могили. Багато пособників злочину були українцями.

І серед них особливо виділялися бійці ОУН. Які знущалися над євреями, вбивали їх та у багатьох випадках видавали німцям. Вірно й те, що було більше 2,5 тис. праведників народів миру, ті лічені іскри, які яскраво горіли в період темних сутінків людства. Однак більшість мовчала.

Відносини між українським та єврейським народами сьогодні спрямовані в майбутнє, але ми не можемо допустити, щоб історія як з її страшними, так і з її гарними подіями забулася", - сказав Рівлін, стоячи на трибуні Верховної Ради.

...
×