Меню

Скільки коштують олімпійські медалі?

Золоті, срібні та бронзові медалі - це мрія кожного спортсмена, який бере участь в Олімпійських іграх. Крім самих олімпійців, дістати олімпійські нагороди бажають колекціонери і аукціони, які вже чекають початку торгівлі медалями з Ріо. Німецький таблоїд Bild розповідає про тонкощі ринку "олімпійських дорогоцінних металів".

Так, колекціонерам, як і спортсменам, важлива "духовна цінність медалей". "Тут треба знати, що навіть золоті медалі вже давно не роблять з чистого золота", - розповідає Бернхард Вінтер, власник нумізматичного магазину в Дюссельдорфі під назвою Heinrich Winter, що є одним з провідних світових аукціонів з продажу олімпійської атрибутики. За словами Вінтера, тільки на перших Олімпіадах - наприклад, в 1908 році в Лондоні або в 1912-му в Стокгольмі - медалі були чисто золотими. Однак при цьому вони були набагато менше нинішніх зразків: в середньому їх діаметр становив всього 3,4 см. "Сьогодні ж олімпійські медалі мають срібну серцевину, лише позолочену зверху", - розповідає експерт. Але, навіть не дивлячись на це, "пропозиція набагато менше попиту".

"В результаті ціни на медалі варіюються від чотирьох тисяч євро за бронзові до 60 тисяч євро за золоті. У виключно рідкісних випадках ціни можуть серйозно перевищувати 100 тисяч євро", - підкреслює Вінтер. Приміром, на аукціоні Heinrich Winter золота медаль з зимових Олімпійських ігор 1960 року в американському Скво-Веллі пішла більш ніж за 40 тис. Євро. Аналогічна медаль з Мюнхена-+1972 коштує в середньому від 10 до 15 тис. Євро. Через більшу популярності літніх Ігор "медалі з зимових Олімпіад зустрічаються рідше".

Окрім медалей, популярністю серед колекціонерів користуються медалі учасника та диплом учасника, які отримує кожен спортсмен, який бере участь в Олімпіаді, а також сертифікати переможців. Грамота звичайного, не найвідомішого призера Олімпіади варто, за словами колекціонера Бернда Вагнера, від 800 до 1000 євро. Аналогічні грамоти іменитих спортсменів на кшталт багаторазового чемпіона Бйорна Далена "коштують в чотири-п'ять разів дорожче".

"Також досить популярні і олімпійські факели. У них відносно велика колекційна цінність", - продовжує Вінтер, додаючи, що оригінальний факел для Олімпійського вогню з Олімпіади в Берліні 1936 року зараз коштує близько 3,5 тис. Євро, в той час як за факел з Мюнхенської - дають менше двох тисяч. Найбільшим раритетом вважаються факели з Олімпіад 1952 року в Гельсінкі і 1964-го в Інсбруку, оскільки для них було виготовлено всього по парі смолоскипів - на відміну від 200 для Берлінської.

Bild.de

...
×