Меню

Reuters. Обама ветував законопроект, який виділяє кошти на військову допомогу Україні

Президент США Барак Обама ветував річний закон про витрати на оборону загальною сумою в $612 млрд. Документ передбачав військову допомогу Україні.

Барак Обама повернув у Конгрес законопроект, оскільки не згоден з тим, як у документі витрачаються кошти, призначені для витрат на бойові дії, щоб уникнути автоматичного скорочення бюджету на військові програми, передає Reuters.

"Я збираюся повернути закон в Конгрес і моє повідомлення їм дуже просте: "Давайте зробимо це правильно", - заявив Обама.

"Ми знаходимося в розпалі обговорення бюджету. Давайте мати бюджет, який належним чином фінансує як нашу національну, так і економічну безпеку", - зазначив президент США.

Наголошується, що Обама і демократи виступають за розширення бюджету в частині внутрішніх витрат замість все більшого фінансування Пентагону.

Однак республіканці, які контролюють Конгрес вважають, що безвідповідально грати в політику національної безпеки для того, щоб захистити програми витрат на тварин у той час, коли США стикаються з наростаючими загрозами по всьому світу.

"Розміщуючи внутрішню політику перед нашими військами Обама ставить під загрозу національну безпеку Америки", - заявив спікер палати представників, республіканець Джон Бонер.

За регламентом Конгресу, Палата представників розгляне вето перед Сенатом. Обійти вето планується на засіданні 5 листопада.

Зазначимо, що ветований Обамою документ передбачає виділення Україні на зброю 300 мільйонів доларів.

Мається на увазі передача Україні "розвідувальної інформації в режимі реального часу" або близькому до нього і так зване "смертоносне сприяння", тобто поставки протитанкової зброї, мінометів, систем, які обслуговуються в бою розрахунком/екіпажем, а також боєприпасів до них, гранатометів, стрілецької зброї.

...
×