Меню

Кремль переслідує інакомислення в Інтернеті

Більше двохсот інтернет-користувачів були засуджені за вироком російських судів у 2015 році, з них 21 отримали реальні терміни ", - цитує дані НКО щодо захисту прав людини "Агора" журналіст Фредерік Коллер в статті швейцарської газети Le Temps.  Їх злочин? Поширення "екстремістських" матеріалів. У більшості випадків користувачі отримували вироки за прості "репости" і "лайки" у соціальних мережах, уточнюється в публікації.

Le Temps цитує Даміра Гайнутдинова, юриста некомерційної організації "Агора", яка була ліквідована минулого січня Міністерством юстиції: "Будь-хто не згоден з владою і готовий відстоювати власну думку в інтернеті, може виявитися в колонії".

Як пише видання, інтернет-користувачі отримали попередження 18 березня, коли начальник відділу прокуратури Санкт-Петербурга з протидії екстремізму Сергій Жуковський заявив агентству "Інтерфакс": "Кожен громадянин сьогодні повинен розуміти, що однією неакуратною дією, якимось постом в інтернеті радикального характеру, він може зіпсувати все своє життя. Тут маса наслідків і при працевлаштуванні, і з точки зору негативного ставлення в суспільстві ".

Після того, як ця заява пройшла майже непоміченою, влада, мабуть, вирішила, що настав час завдати сильного удару, вважає Фредерік Коллер. Він наводить як приклад жорсткий арешт Артема Чеботарьова, в якому брали участь п'ять представників ФСБ, зі зброєю і в масках. Чеботарьов звинувачується "у розпалюванні ненависті до москвичам в коментарях в інтернеті з використанням зневажливого терміна" москаль ", уточнюється в публікації.

За оцінкою журналіста Андрія Бабицького, головного редактора сайту Inliberty.ru, "технології правозастосування, накладені на технології соціальних мереж, створюють ідеальний механізм для створення кримінальних справ з повітря і без будь-яких проблем". Як підсумовує Фредерік Коллер, "ситуація знову робить актуальною фразу, яка більше ста років тому виголосив засновник радянської політичної поліції Фелікс Дзержинський: "То, что вы еще на свободе, это не ваша заслуга, а наша недоработка".

Le Temps

...
×