Меню

Відео яке має побачити кожен. 93-річний ветеран УПА: «Я знаю, чому ми переможемо!»


Леонід Герасим’юк, ветеран УПА, мешкає в с. Молочанськ Запорізької області. Сказати, що він любимчик долі – не сказати нічого. Тричі він уникав смерті. Спочатку, ще дитиною, його хотіли розстріляти німці, коли в гноївці перевозив зброю (на щастя її не знайшли). Потім був приговорений до розстрілу у в’язниці, з якої втік. Втретє був засуджений до довічного ув’язнення, але реабілітований з каторги. І вже у 1976-у році після реабілітації був направлений у Запорізьку область.

За професією Леонід Герасим’юк – інженер-механік. Ще тоді знання дозволяли зводити поїзди з рейок, - каже ветеран УПА:

- Нічого в нас не було. Бачили дорогу, поворот, невеликий насип. Зрізали дві сосни, поклали на повороті на рейки. Три пари коней, трішки відкрутити болти, потягти і рейка відійшла вбік. Ото і все. Нічого не було. Бажання було і віра в Україну, - каже Леонід Герасим’юк.

Під час другого ув’язнення і засудження до каторги, був направлений у Казахстан. Спочатку кілька років був на рудниках, а потім був на будівництві найбільшого у світі космодрому Байконур.

Нині ж знання інженера-механіка теж стали у нагоді. У свої 92 роки він ремонтує швейні машини. Каже, не може без роботи сидіти.
Війну з агресором коментує як продовження боротьби за незалежність.
- Знав що це станеться… Головне, що хочу сказати, це те, що треба схилити голови перед батьками і матерями добровольців і військових, що пішли за своїм бажанням. Це залежить від виховання. Хай хлопці повернуться такими, як і пішли.

Леонід Опанасович каже, що знає чому Україна переможе у цій війні.
- Не тільки тому, що ми у себе вдома, але і тому, що ми знаємо хто ми. Хай молоді гордяться, що вони українці. З такими волонтерами і людьми ми переможемо. Наша земля пропитана кров’ю, кров’ю наших героїв. Забувати цього не можна. Переможемо!

23 квітня ветеран УПА святкуватиме 93 роки від Дня народження. Громадське Телебачення Запоріжжя вітає Леоніда Опанасовича Герасим’юка з Днем народження і бажає міцного здоров’я. Опанасович, відремонтуйте ще не один десяток швейних машин.

...
×